Ile kosztuje projekt przebudowy domu?

Przebudowa starego budynku to inwestycja, która pozwala poczynić znaczne oszczędności oraz umożliwia zamieszkanie w atrakcyjnym miejscu, w którym nie ma już pustych działek. Dodatkowo inwestycja taka pozwala zmniejszyć wydatki związane z eksploatacją domu, jak i podnieść jego walory estetyczne. W końcu na przestrzeni lat nieustannie zmieniają się zarówno trendy wnętrzarskie, jak i materiały i techniki budowlane. Przebudowa domu pozwala, zatem zamienić przestarzały budynek w nowoczesne, efektowne, a przede wszystkim oszczędne miejsce do życia.

Projekt przebudowy domu – jakie prace wchodzą w jego zakres?

Aby tak się jednak stało, należy odpowiednio zaplanować całą inwestycję oraz wydatki, które poniesiemy jej kosztem. Niezbędny będzie tu, zatem projekt przebudowy domu, czyli dokument zawierający spis wszelkich zmian, jakie mają zostać dokonane na terenie budynku.

Przebudowa domu zgodnie z jej definicją obejmuje roboty budowlane w budynku, w wyniku których następuje zmiana parametrów technicznych i użytkowych. Należy jednak podkreślić, że w ramach przebudowy domy nie można zmieniać właściwości budynku takie jak jego:

 • wysokość,
 • kubatura,
 • długość,
 • szerokość,
 • liczba kondygnacji.

Oznacza to, że projekt przebudowy domu może dotyczyć przeróbek i poprawek budynku w obrębie jego istniejącego kształtu, bez możliwości dobudowania kolejnych pomieszczeń. Planu tego nie należy, zatem mylić z dokumentem, który umożliwia dobudowanie dodatkowych pokoi lub podwyższenie istniejącego budynku. Dokumentem takim jest projekt rozbudowy domu.

Pozwolenia niezbędne do przebudowy budynku

Tworzenie domu od podstaw wymaga od inwestora uzyskania odpowiednich pozwoleń na budowę. W przypadku przebudowy wszystko zależy od zakresu wykonywanych prac oraz szczegółów przedsięwzięcia. Zatem pozwolenie na budowę nie jest zazwyczaj wymagane, poza sytuacjami, w których przebudowa dotyczy:

 • przegród zewnętrznych,
 • elementów konstrukcyjnych,
 • zmian kubatury budynku,
 • domów, które wymagają uzgodnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Korzyści wynikające z przebudowy starego domu

 • Niebywała oszczędność pieniędzy, ponieważ przeróbka jest zdecydowanie tańsza niż budowa domu od podstaw
 • Oszczędność czasu, którą zapewnia nam posiadanie już istniejącego budynku ze wszystkimi pozwoleniami i mediami
 • Działania związane z przebudową pozwalają uzyskać dom o oryginalnym wyglądzie poprzez podkreślenie stylu starego domu
 • Przebudowa domu może stać się prawdziwą pasją i dumą inwestora, który poprzez powolne odkrywanie zalet starego domu czuje satysfakcje z jego przemiany

Projekt przebudowy domu – najważniejszy element inwestycji

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej żadne prace związane z przebudową budynku nie mogą rozpocząć się bez projektu przebudowy. W końcu przebudowa jest pojęciem niezwykle szerokim i może dotyczyć zmiany wyglądu domu lub innego budynku (np. stodoły), który zostanie zaadaptowany na stylowe pomieszczenia mieszkalne.

W przypadku projektu przebudowy budynku możemy, zatem mówić o następujących pracach:

 • zmiana lub wykonanie elewacji budynku,
 • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
 • zmiana rozkładu pomieszczeń budynku.

Ile może kosztować projekt przebudowy budynku?

CZYNNIK 1

Przebudowa starego budynku jest mniejsza, niż budowa domu od podstaw i uzależniona od kilku czynników. Najistotniejszy jest bez wątpienia zakres prac, jaki będziemy wykonywać oraz materiały budowlane i wynagrodzenie podwykonawcy, o ile zostanie on zatrudniony.

CZYNNIK 2

Jeżeli chodzi o koszty, projekt przebudowy domu będzie tutaj stanowił niewielki procent całego przedsięwzięcia, jednak jego poprawne i dokładne wykonanie jest najistotniejszym elementem całej inwestycji. To od niego zależy finalny efekt prac, energooszczędność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania domu.

CZYNNIK 3

Z kolei koszt projektu przebudowy domu uzależniony jest od tego, czy w realizacji będzie brał udział architekt oraz zakres dokonywanych w budynku zmian. Osoby, które chcą oszacować, na jaki wydatek powinny być przygotowane decydując się na przebudowę budynku, powinny wziąć pod swoją uwagę konkretne ceny usług.

Skontaktuj się z profesjonalistą i zapytaj o projekt przebudowy domu - Tel. (+48) 509 648 749

Pracownia Projektowa KSZTAŁT działa na polskim rynku od przeszło 11 lat. W tym czasie udało nam się zrealizować przeszło 500 projektów, a tym samym w pełni usatysfakcjonować masę inwestorów. Cieszymy się zaufaniem i renomą na rynku, a każdy projekt realizujemy z uwzględnieniem wszystkich uwag inwestora oraz jego indywidualnych potrzeb.

Zrealizuj swój wymarzony projekt

Skontaktuj się z nami

W naszym dorobku posiadamy liczne obiekty przemysłowe, budynki jedno-  i wielorodzinne, usługowe, czy użyteczności publicznej, a także projekty wnętrz. Podejmując się każdego wyzwania, zapewniamy profesjonalizm i kompleksowość działań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami i  skorzystania z usług naszej firmy. Gwarantujemy pełną satysfakcję.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.