Blog

Od czego zacząć projektowanie domu? - praktyczny poradnik

Projekt domu

Projektowanie domu to zadanie wymagające sporej wiedzy i doświadczenia. To wieloetapowy i naznaczony sporą odpowiedzialnością proces, który ma za zadanie stworzenie miejsca w pełni odpowiadającego potrzebom wszystkich domowników. Z tego powodu niezwykle ważne jest odpowiednie podejście do procesu projektowania i kierowanie się kilkoma uniwersalnymi zasadami, które ułatwią nam zadanie i sprawią, że projekt nie będzie zawierał błędów. 

Czytaj więcej...

Dobry projekt wnętrza, czyli jaki? - Sprawdź, jakie są cechy funkcjonalnego projektu

Projekt wnętrza Rzeszów

Projektowanie wnętrza wymarzonego domu, czy też mieszkania nie jest łatwym zadaniem i wymaga przestrzegania pewnych reguł, które sprawią, że aranżacja będzie nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Oczywiście, najlepszym planem domu będzie taki, który odpowiada potrzebom oraz przyzwyczajeniom jego mieszkańców. Niestety, również i ten efekt udaje się osiągnąć jedynie, gdy kierujemy się wspomnianymi wcześniej regułami. 

Czytaj więcej...

10 powodów, dla których warto zatrudnić architekta wnętrz

Projektant wnętrz Rzeszów

Korzystanie z usług architekta wnętrz w dalszym ciągu uważane jest przez wiele osób za usługę luksusową i bardzo kosztowną, przez co niedostępną dla przeciętnego „Kowalskiego”. Duży procent polskiego społeczeństwa myśli, że jest to zawód, z którego usług korzystają jedynie bogaci właściciele ogromnych apartamentów, a sama współpraca z architektem to zbędny wydatek, który nie wniesie nic do naszego życia. Jest to bardzo krzywdzący pogląd wynikający z niewiedzy, jak wiele energii zabiera samodzielne projektowanie wnętrza domu i ile wiedzy z zakresu architektury wymaga. 

Czytaj więcej...

Najczęstsze błędy przy projektowaniu domu

Projektowanie domu - Pracownia Kształt

Budowa domu to inwestycja, która wpływa na całe życie. Dom jest bowiem najważniejszym miejscem, w którym możemy czuć się bezpiecznie, spokojnie i pewnie. To swego rodzaju ostoja, do której wracamy, by odpocząć po trudach dnia, zrelaksować się i spędzić czas z najbliższymi osobami. Warto więc zadbać, by przy jego budowie nie popełnić kardynalnych błędów, które będą rzutować na komfort i jakość codziennego funkcjonowania we własnych czterech ścianach. Jakie błędy popełniamy najczęściej przy projektowaniu domu? Zapoznaj się z naszą listą, by móc ich uniknąć.

Czytaj więcej...

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.