Blog

Dofinansowanie do budowy domu 2023 – jak je uzyskać?

Dofinansowanie do budowy domu w 2023 - jakie warunki trzeba spełniać?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które generuje spore nakłady finansowe. Jest to szczególnie widoczne teraz, gdy ceny materiałów oraz usług firm budowlanych stale rosną, a raty kredytów bankowych nie chcą spadać. Ratunkiem dla inwestorów może być dofinansowanie do budowy domu. Gdzie pozyskać takie wsparcie? Z jakich dopłat można skorzystać i ile wynosi dofinansowanie? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej...

Co to jest powierzchnia użytkowa? Dowiedz się, jak ją obliczyć i co się w nią wlicza!

Jak obliczyć powierzchnię użytkową?

Powierzchnia użytkowa jest parametrem powierzchniowym oraz wykładnikiem określającym wielkość danego budynku. Jednocześnie jest to jeden z najistotniejszych czynników mających wpływ na ostateczną cenę domu lub mieszkania, które mamy zamiar kupić bądź wybudować. Jaka jest ogólna definicja powierzchni użytkowej? Jak ją obliczyć i co dokładnie się w nią wlicza? W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej...

Nowoczesna stodoła – co musisz wiedzieć o takim projekcie domu?

Nowoczesna stodoła - projektowanie domu

Nowoczesna stodoła to rozwiązanie architektoniczne, budzące coraz większe zainteresowanie na rynku projektowym. Takie projekty cechuje prostota, połączona z klasyczną elegancją i osiągnięciami nowoczesnych technologii. Modernistyczną formę budynku uzupełnia funkcjonalna aranżacja wnętrz, tworząc wyjątkowy design dla tych, którzy cenią niekonwencjonalny styl, czerpiący inspirację z ogromnego potencjału, ukrytego w tradycyjnej architekturze wiejskiej.

Czytaj więcej...

Projektowanie domów jednorodzinnych z myślą o rozwoju. Jak stworzyć dom, który będzie rósł razem z rodziną?

Projektownaie domu dla rodziny

Dom powinien być azylem spokoju, który daje szansę relaksu po dniu pełnym wyzwań zawodowych. Młode małżeństwa marzą również o zorganizowaniu sobie komfortowej przestrzeni, w którą idealnie wpisze się chęć posiadania potomstwa. Dzięki funkcjonalności budynku, o którą warto zadbać już na etapie powstawania projektu, najmłodsi członkowie będą mieli zapewniony wysoki poziom bezpieczeństwa i nieco własnej przestrzeni. Jak zaprojektować dom, który będzie rósł wraz z powiększającą się rodziną? Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Czytaj więcej...

Trendy w projektowaniu domów w 2023 roku

Projektowanie domów - trendy na 2023 rok

Przyszłość architektury to bez wątpienia budynki zaawansowane technologicznie i ekologicznie charakteryzujące się minimalistyczną, jednak bardzo funkcjonalną formą. Domy takie zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale są również przyjazne dla środowiska i bardzo ekonomiczne. Rok 2023 to również czas zwiększonej świadomości inwestorów oraz coraz większych oczekiwań względem projektowania budynków. Nie bez znaczenia pozostają również coraz to wyższe ceny. Przekonajmy się zatem, jak wyglądają trendy w projektowaniu domów w 2023 roku.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć projektowanie domu? - praktyczny poradnik

Projekt domu

Projektowanie domu to zadanie wymagające sporej wiedzy i doświadczenia. To wieloetapowy i naznaczony sporą odpowiedzialnością proces, który ma za zadanie stworzenie miejsca w pełni odpowiadającego potrzebom wszystkich domowników. Z tego powodu niezwykle ważne jest odpowiednie podejście do procesu projektowania i kierowanie się kilkoma uniwersalnymi zasadami, które ułatwią nam zadanie i sprawią, że projekt nie będzie zawierał błędów. 

Czytaj więcej...

Dobry projekt wnętrza, czyli jaki? - Sprawdź, jakie są cechy funkcjonalnego projektu

Projekt wnętrza Rzeszów

Projektowanie wnętrza wymarzonego domu, czy też mieszkania nie jest łatwym zadaniem i wymaga przestrzegania pewnych reguł, które sprawią, że aranżacja będzie nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Oczywiście, najlepszym planem domu będzie taki, który odpowiada potrzebom oraz przyzwyczajeniom jego mieszkańców. Niestety, również i ten efekt udaje się osiągnąć jedynie, gdy kierujemy się wspomnianymi wcześniej regułami. 

Czytaj więcej...

10 powodów, dla których warto zatrudnić architekta wnętrz

Projektant wnętrz Rzeszów

Korzystanie z usług architekta wnętrz w dalszym ciągu uważane jest przez wiele osób za usługę luksusową i bardzo kosztowną, przez co niedostępną dla przeciętnego „Kowalskiego”. Duży procent polskiego społeczeństwa myśli, że jest to zawód, z którego usług korzystają jedynie bogaci właściciele ogromnych apartamentów, a sama współpraca z architektem to zbędny wydatek, który nie wniesie nic do naszego życia. Jest to bardzo krzywdzący pogląd wynikający z niewiedzy, jak wiele energii zabiera samodzielne projektowanie wnętrza domu i ile wiedzy z zakresu architektury wymaga. 

Czytaj więcej...

Najczęstsze błędy przy projektowaniu domu

Projektowanie domu - Pracownia Kształt

Budowa domu to inwestycja, która wpływa na całe życie. Dom jest bowiem najważniejszym miejscem, w którym możemy czuć się bezpiecznie, spokojnie i pewnie. To swego rodzaju ostoja, do której wracamy, by odpocząć po trudach dnia, zrelaksować się i spędzić czas z najbliższymi osobami. Warto więc zadbać, by przy jego budowie nie popełnić kardynalnych błędów, które będą rzutować na komfort i jakość codziennego funkcjonowania we własnych czterech ścianach. Jakie błędy popełniamy najczęściej przy projektowaniu domu? Zapoznaj się z naszą listą, by móc ich uniknąć.

Czytaj więcej...

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.